piątek, 25 grudnia 2009

Przypowieści Mistrza.

W ostatnim numerze PANI Paulo Coelho powiedział, że :
„ ci, którzy mają w życiu pewien projekt i gotowi są poświęcić wszystko, by zrealizować swoją Osobistą Legendę, osiągają to, czego pragną”. Ważne według Mistrza jest to, by podtrzymywać płomień w sercu i mieć siłę, gdy jest trudno, bo przecież każdy z nas ma w swoim życiu takie chwile.

Wszystkie pragnienia zrodzone w naszej duszy nie powstały z niczego. Racja… Ktoś je tam umieścił. A kto? Ten, kto jest miłością i życzy nam szczęścia. Życzy nam jak najlepiej. A dlaczego to zrobił? Ponieważ razem z pragnieniami dał nam narzędzia, byśmy mogli je realizować.

Czasami są w naszym życiu chwile, kiedy czujemy, że mamy związane ręce. Czujemy się bezradni i słabi. Nie mamy i nie widzimy narzędzi, ale…no właśnie. One są. I czasami potrzeba tylko czasu, aby je znaleźć.

Ale zanim zrodzi się projekt mamy marzenia. Każdy z nas je ma. I każdy z ans ma prawo mieć marzenia, jakie chce. W końcu marzenia, to marzenia!

Ale zastanawialiście się, jaka jest ich cena? Jaka jest cena marzeń?

Kto z nas płaci więcej?

Czy ten, kto je spełnia, czy ten, kto ich nie spełnia?

Zastanawialiście się?
Pewien mistrz zabrał swojego ucznia do sklepu. Następnie poprosił, by uczeń przymierzył marynarkę, która idealnie na niego pasowała. Uczeń przymierzył ją i zachwycił się zarówno swoim wyglądem, jak i jej szlachetną jakością. Później mistrz poprosił, by uczeń przymierzył taką samą marynarkę, tylko większego rozmiaru. Uczeń przymierzył ją.

- Ta marynarka się nie nadaje. Jest za duża.

- Ile kosztują te marynarki?- spytał mistrz sprzedawcę.

-Cena jest taka sama, tylko rozmiar inny.

Kiedy wychodzili ze sklepu mistrz powiedział uczniowi:

-Człowiek, który spełnia swoje marzenia, i człowiek, który ich nie realizuje, płacą podobną cenę. Jest zwykle bardzo wysoka. Ale w pierwszym przypadku możemy uczestniczyć w pełni w cudzie, jakim jest życie, w drugim nie.

Paulo Coelho

Zatem…realizujcie swoje marzenia. Niech nikt Wam tego nie zabierze. Nikt!

Pomyślcie o tym w te Święta. Pomyślcie o Sobie…

A ja Wam życzę magii…

                                                    fot. Almi Decor


Ewa

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz